Renk değiştir:
09 Mart Salı 2021 - 10:04:21
KONUK BİLGİLERİ
Şu an: ................... 1
Bugün: .................. 520
Dün: ....................... 1329
Toplam: ................. 4841509
IP: ....... 3.237.178.91
HAVA DURUMU

Bursa

Ankara

İstanbul

Gaziantep
DOST SİTELER
ÜNLÜ MÜŞKÜLELİLER
Asırlık çınar: Adile Nine

15.07.2008 tarihinde aramızdan ayrılan Hırıllar'ın Adile Nine, köyümüzün ve yöremizin en yaşlısıydı. Yaşını tam olarak bilemiyoruz, ancak sağlığında verdiği bigilere göre 100'ün üstünde olduğu kesin.

Yaşı 100'ün üzerinde olmasına kaşın doktor yüzü görmemiş. Konuşmalarında uzun yaşamasının sırrını eskiden yediği doğal gıdalara ve sürekli yürüyüş yapmasına bağlıyordu.

Ninemiz, işgal yıllarını yaşamış, Yunan mezalimine tanık olmuş, Kurtuluş Savaşı'nın o muhteşem zaferini tatmış. Adile Nine, büyük bir heyecanla ve ağlayarak Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Müşküle'ye geldiğini, köy meydanında konuştuğunu ve kendisinin askerlerine ekmek götürdüğünü anlatırdı. Bu olay gerçekleştiğinde 12-13 yaşlarında olduğunu söylerdi. Ninemizin, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK sandığı kişi, büyük ihtimalle bölgemizde oluşturulan milis gücün komutanı Gökbayrak Cemal Bey'dir.

Tatlı sesiyle işgal günlerini anlatır, bir daha o günleri yaşatmaması için yaradana dua ederdi. Konuşmalarında sürekli, eski günlerde insanların birbirini daha çok sevdiğini, saydığını, birlik olduğunu söyler ve insanı insan yapan bu güzel değerlerin günümüzde azaldığından yakınırdı.

 

MÜŞKÜLELİ GİRİŞİ
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi unuttum
SORMACA
Köyümüzde giderek artan yabancılara toprak satışı konusunda düşünceleriniz nedir?
Müşküle Köyü / İZNİK / BURSA
posta kodu: 16860
ağ-ileti (e-posta): iletisim@muskulekoyu.com
Şubat 2006'dan beri
www.muskulekoyu.com
tasarım/kodlama: İsmail Küçük / Emin Kaygısız