Renk değiştir:
24 Haziran Pazartesi 2024 - 19:57:09
KONUK BİLGİLERİ
Şu an: ................... 1
Bugün: .................. 519
Dün: ....................... 1945
Toplam: ................. 5932196
IP: ....... 3.236.116.27
HAVA DURUMU

Bursa

Ankara

İstanbul

Gaziantep
DOST SİTELER
MÜŞKÜLEYE GİDELİM !

Köyümüz, Bursa'nın İznik ilçesine bağlıdır. İznik-Bursa karayolunun güneyinde bulunur ve karayoluna 2 km'lik yol ile bağlanmaktadır. İl merkezine 65 km, ilçe merkezine 22 km uzaklıktadır. Köyümüz, İznik ve Orhangazi ilçesinin sınırındadır. Köyün doğusunda Mustafalı ve Göllüce Köyü, kuzeyinde İznik Gölü, batısında Narlıca Beldesi, güneyinde Yenişehir ilçesinin Süleymaniye Köyü bulunmaktadır.


Müşküle Köyü, Bursa'nın en eski köylerinden biridir. İpek ticaret yolunun köyümüzün üzerinden geçmesi buranın çok eski zamanlarda yerleşim birimi olmasını sağlamıştır. Müşküle Köyü'nün Müşküle üzümleri, yüzyıllardır ününü sürdürmektedir. Bu üzümlere adını veren Müşküle Köyü'ne gelirseniz, o eski bal kokulu üzümleri değil, ama dünyanın en güzel zeytinlerini yiyebilirsiniz. Gün doğarken Çınaraltı Tesisleri'nde içtiğiniz çayın tadına doyamazsınız. Hele bir de 80 metre yüksekliğindeki Sarıkaya'nın üzerinden o müthiş manzayı izlerseniz Müşküle'den ayrılmak sizin için zor olur.


Köyümüzü yerli yabancı her yıl yüzlerce turist ziyaret eder. Osmanlı mimarisini taşıyan eski evleri, ekmek yapmakta kullanılan toprak fırınlar, köyümüzün dağında bulunan ve Helenistik çağa ait olan Hisarkale, Tarihi Çınar ağaçları ve bunun gibi onlarca güzellik gelip görmeniz için sizleri bekliyor. Bir gün yolunuz bu taraflara düşerse, Müşküle Köyü'ne uğramadan gitmeyin.

 

MÜŞKÜLELİ GİRİŞİ
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi unuttum
KÖŞE YAZARLARI
SORMACA
Köyümüzde giderek artan yabancılara toprak satışı konusunda düşünceleriniz nedir?
Müşküle Köyü / İZNİK / BURSA
posta kodu: 16860
ağ-ileti (e-posta): iletisim@muskulekoyu.com
Şubat 2006'dan beri
www.muskulekoyu.com
tasarım/kodlama: İsmail Küçük / Emin Kaygısız