Renk değiştir:
08 08 Cumartesi 2020 - 03:16:26
KONUK BİLGİLERİ
Şu an: ................... 2
Bugün: .................. 155
Dün: ....................... 3056
Toplam: ................. 4622957
IP: ....... 54.236.59.154
HAVA DURUMU

Bursa

Ankara

İstanbul

Gaziantep
DOST SİTELER
HABERLER
KüçükBüyüt Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
ERCAN KAVUK MÜŞKÜLE-2 KİTABI İÇİN YOLLARA DÜŞTÜ
2015-10-09Müşküleli emekli eğitimci Kavuklar'ın Ercan Kavuk hocamız, yıllar süren araştırmalarının ürünü olan, köy hakkında geniş bilgilerin yer aldığı MÜŞKÜLE-1 kitabının devamı niteliğindeki MÜŞKÜLE-2 kitabı için araştırmalarına yoğunluk verdi.

MÜŞKÜLE-1 kitabının okurları tarafından ilgi görmesinin verdiği motivasyonla MÜŞKÜLE-2 kitabı için çalışmalarına hız veren Ercan Kavuk hocamız, ikinci kitabında geniş yer vereceği, Müşkülelilerin Kurtuluş Savaşı sırasında göç etmek zorunda kaldıkları yerleşim yerleri hakkında araştırma yapmak için yollara düştü.

Müşkülelilerin Kurtuluş Savaşı sırasında göç edip, yaklaşık 3 yıl kadar yaşadıkları yerlerden olan Sakarya ilinin Pamukova ilçesine bağlı Hüseyinli ve Çardak köylerine giden Ercan Kavuk, köyün yaşlılarıyla söyleşiler yapıp, Müşkülelilerin o dönem neler yaşadıkları hakkında bilgiler aldı.

Köylerde ilgiyle karşılandığını ve duygu dolu anlar yaşadığını belirten Ercan Kavuk, "Ziyaretimden çok memnun oldular. O dönem köylerinde yaşamak durumunda kalan köylülerimizden çok memnun olduklarını söylediler. Karın tokluğuna tarlalarda çalışmışlar ve kaldıkları evlerin sahiplerine yardımcı olmuşlar. Çok anlamlı, nostaljik bir ziyaret oldu. Bizim köylülerin kaldıkları evleri gezdim. Müşkülelilerin Kurtuluş Savaşı sırasındaki göçünü ve göç edilen yerlere yaptığım ziyaretlerden edindiğim izlenimlere MÜŞKÜLE-2 kitabımda geniş şekilde yer vereceğim" dedi.

Bu haber 2168 kez görüntülendi
--- Yorum yazın ---
MÜŞKÜLELİ GİRİŞİ
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi unuttum
SORMACA
Köyümüzde giderek artan yabancılara toprak satışı konusunda düşünceleriniz nedir?
Müşküle Köyü / İZNİK / BURSA
posta kodu: 16860
ağ-ileti (e-posta): iletisim@muskulekoyu.com
Şubat 2006'dan beri
www.muskulekoyu.com
tasarım/kodlama: İsmail Küçük / Emin Kaygısız