Renk değiştir:
05 Aralık Pazar 2021 - 20:46:46
KONUK BİLGİLERİ
Şu an: ................... 1
Bugün: .................. 853
Dün: ....................... 668
Toplam: ................. 5086044
IP: ....... 52.205.167.104
HAVA DURUMU

Bursa

Ankara

İstanbul

Gaziantep
DOST SİTELER
HABERLER
KüçükBüyüt Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
VİCDAN KAYIR'DAN KÜTÜPHANEMİZE ANLAMLI BAĞIŞ
2014-06-28Gazeteci Vicdan Kayır'dan, Müşküle Köyü Şehit Süleyman Güleç Halk Kütüphanesi'ne anlamlı bağış.

Köyümüzün simge isimlerinden Fevzi Kavuk'un arkadaşı olan ve 2012 yılında vefat eden rahmetli Salih Kayır öğretmenin kütüphanesindeki tüm kitaplar kızı Vicdan Kayır tarafından, köy gençlerinin Şehidimiz Süleyman Güleç adına kurduğu Müşküle Köyü Şehit Süleyman Güleç Halk Kütüphanesi'ne bağışlandı.

Yaklaşık 22 koliye sığan onlarca eser, dün kütüphane yönetimi tarfından Gemlik'in Kurşunlu Köyü'ne gidilerek teslim alındı.

Salih Kayır'ın kızı gazeteci Vicdan Kayır, babasının kitaplarını, çok sevdiği arkadaşı Fevzi Kavuk'un köyüne hediye etmekten mutluluk duyduğunu ifade etti. Vicdan Kayır, Salih Kayır hocanın fotoğrafının kütüphanenin duvarına asılarak, isminin Müşküle'de yaşatılmasını istedi.

İdealist bir öğretmen olan Salih Kayır hocamız, Gemlik'in Kurşunlu Köyü'nde doğmuş, köyünün okuyan ilk kişisi olmuş ve öğretmenlik hayatını köy okullarında geçirmişti.

Bu haber 2695 kez görüntülendi
--- Yorum yazın ---
Ercan Kavuk / 2014-06-28 21:17:55
Kurşunlu'da görev yaptığım 9 yıl süresince rahmetli Salih Kayır hocam ile güzel günlerimiz geçti. Kendisi ve kızları Vildan hanım ile Cavidan hanım köyümüzü çok severlerdi. Çok sayıdabinlerce kitaba sahiptiler. Bu kitapları köyümüzün şehit adına açılan kütüphanesine vermelerinden dolayı kendilerine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Salih hocamada allahdan rahmet diliyorum, nur içinde yatsın.
Cavidan akgün / 2014-06-29 12:21:45
Bize kitap okuma alışkanlığını kazandıran ,üzerimizde büyük etkisi olan çok sevdiğimiz babamızın kitaplarının Müşküle köyündeki kütüphaneye verilmesinin çalışmalarını yapan ve kitapları teslim eden kardeşime çok teşekkür ederim.Babamızın şimdi çok mutlu olduğu inancını yaşıyorum.Birzamanlar Marmara köyder'de birlikte mücadele ettikleri sayın Fevzi Kavuğun köyü olması bizi çok sevindirdi.Işıklar içinde yfat babam değer verdiğin kitapların ,onlara çok değer verecek ellerin elinde artık.
Osman Gürçay / 2014-06-29 15:14:46
Maksat hasıl ve herkes mutlu olmuştur...
MÜŞKÜLELİ GİRİŞİ
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi unuttum
SORMACA
Köyümüzde giderek artan yabancılara toprak satışı konusunda düşünceleriniz nedir?
Müşküle Köyü / İZNİK / BURSA
posta kodu: 16860
ağ-ileti (e-posta): iletisim@muskulekoyu.com
Şubat 2006'dan beri
www.muskulekoyu.com
tasarım/kodlama: İsmail Küçük / Emin Kaygısız