Renk değiştir:
11 08 Salı 2020 - 03:55:02
KONUK BİLGİLERİ
Şu an: ................... 2
Bugün: .................. 228
Dün: ....................... 1115
Toplam: ................. 4626472
IP: ....... 18.204.55.168
HAVA DURUMU

Bursa

Ankara

İstanbul

Gaziantep
DOST SİTELER
HABERLER
KüçükBüyüt Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
İZNİK ULTRA MARATONU YİNE HARİKA GEÇTİ
2014-04-19Türkiye'nin en büyük uluslararası ultra maraton organizasyonu olan ve bu sene üçüncüsü düzenlenen İznik Ultra Maratonu, her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça renkli geçti.

Bu yıl 1000'e yakın yerli ve yabancı yarışmacının katıldığı maraton için tüm hazırlıkların yapıldığı köyümüzde, Müşküle Köyü Şehit Süleyman Güleç Halk Kütüphanesi adına kontrol noktası görevlisi olarak görev alan Ali Gürol ve İbrahim Tektaş, Muhtarlığımız, Müşküle Dostlukspor Klübü ve Müşküle Çınaraltı Tesisleri, dün gece 00.00’da başlayan 130 kilometrelik ilk parkur yarışı ile başlayan görevlerini, bugün ikindi saatlerinde köyümüzden son koşucu geçene kadar sürdürdüler.

Maratona gösterdikleri ilgi nedeniyle organizatörler ve koşucular tarafından her yıl övgüyle bahsedilen Müşküleliler, maratona bu yıl da büyük ilgi gösterdiler. Yediden yetmişe, koşucuların geçeceği yollara sıralan tüm köy halkı, alkışları ve tezahüratlarıyla yarışmacılara moral verdiler.

İznik Ultra Maratonunun 42 kilometrelik parkurunda koşan Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve İznik Kaymakamı Hüseyin Karameşe'nin Müşküle'den geçişi ilgiyle beklendi; ancak Bülent Arınç'ın Bursa'yı ani ziyareti nedeniyle, Bursa Valisi'nin Müşküle'ye gelişi iptal edildi. Köy halkı, Kaymakam Karameşe'yi alkışlarla karşıladı.

İznik Ultra Maratonu koşucuları arasında bulunan ve hemen hemen maratonla ilgili tüm yazılarında köyümüzden hayranlıkla bahseden Hürriyet Gazetesi yazarı Yonca TOKBAŞ hanıma ise halk yoğun ilgi gösterdi.

İznik Ultra Maratonu, yarın İznik'te düzenlenecek 10 kilometrelik halk koşusuyla sona erecek.

 

Fotoğraflar: İbrahim Tektaş ve Ercan Kavuk

Bu haber 1871 kez görüntülendi


--- Yorum yazın ---
Ercan Kavuk / 2014-05-27 07:05:08
Köyümüzün hayran olduğu Hürriyet Gazetesi Yazarı Yonca Tokbaş'a MÜŞKÜLE 'den selam ve sevgilerimizi iletiyor,yapacağı tüm koşularda başarılar diliyoruz.
MÜŞKÜLELİ GİRİŞİ
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi unuttum
SORMACA
Köyümüzde giderek artan yabancılara toprak satışı konusunda düşünceleriniz nedir?
Müşküle Köyü / İZNİK / BURSA
posta kodu: 16860
ağ-ileti (e-posta): iletisim@muskulekoyu.com
Şubat 2006'dan beri
www.muskulekoyu.com
tasarım/kodlama: İsmail Küçük / Emin Kaygısız