Renk değiştir:
05 Aralık Pazar 2021 - 20:18:55
KONUK BİLGİLERİ
Şu an: ................... 1
Bugün: .................. 818
Dün: ....................... 668
Toplam: ................. 5086009
IP: ....... 52.205.167.104
HAVA DURUMU

Bursa

Ankara

İstanbul

Gaziantep
DOST SİTELER
HABERLER
KüçükBüyüt Twitter'da paylaş Google+ Linkedin tumblr E-posta
TÜRKİYE HARP MALULÜ GAZİLER ŞEHİTLER DUL VE YETİMLERİ DERNEĞİ'NDEN ZİYARET
2012-09-06Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehitler Dul ve Yetimleri Derneği Genel Merkezi 2. Başkanı Sezai Okay ve derneğin Bursa Şubesi yönetim kurulu üyesi Eynur Tan, şehidimiz Süleyman Güleç'in ailesini dün akşam saatlerinde ziyaret etti.

Şehidin evinde açıklamalarda bulunan Sezai Okay, şehit kanlarının yerde kaldığını, somut hiç bir adımın atılmadığını vurguladı. Şehit yakınları ve Gazilere olan devlet desteğinin yetersiz olduğunu söyleyen Okay, "elimizdeki balyozu bilmiyorlar. Bu balyoz binlerce şehit yakını ve gazilerin oylarıdır. Seçim zamanı bu balyozu biz indirmesini de biliriz" dedi.

Okay, şehit aileleri olarak izleyecekleri yol ve hükümetten beklentileri konusunda şu açıklamayı yaptı: "Biz bu yolu çizmiş değiliz. Evlatlarımızı kaybetmemizden bu yana terörün durması için çabalıyoruz sadece. Terör benim gibi şehit babası ve şehit aileleri tarafından durdurulamaz. Sadece fikir beyan eder ve yanlışlıkları söyleyebiliriz. Bunun dışında durdurma görevi hükümetlerindir. Eğer onlarda iyi ve kararlı politika çizerlerse terör durur. 1999-2002'de sıfır şehitle hükümeti devralan bir iktidarı düşünün. O günden buyana da 1280 evladımız şehit düştü. Burada yanlış nerede bakmak lazım" dedi.

Şehidin babası Halil Güleç, "Ciğerimiz yandı. Başka ailelerin ciğeri yanmasın. Besledik, büyüttük vatana emanet ettik. Vatan için canını feda etti, şehit oldu. Bu terörün biran önce bitmesini istiyorum" dedi.
Oğlunun şehit haberinin ardından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın kendisini arayarak taziyede bulunduğunu açıklayan baba, "Sayın Bakanım, bunun bir an önce bitmesini istiyoruz dedim. O da İnşallah bitecek dedi. Bende inşallahla-maşallahla bitmez. Terörü bitirmeniz lazım dedim ve telefonu yüzüme kapattı. Sayın Başbakanım aramadı, telgraf dahi çekmedi, çok üzüldüm. Sayın Cuhurbaşkanım telgraf çekti; fakat kendisi arayıp sormadı bile" dedi.

Bu haber 2545 kez görüntülendi


--- Yorum yazın ---
MÜŞKÜLELİ GİRİŞİ
Kullanıcı adı:
Şifre:
Üye ol | Şifremi unuttum
SORMACA
Köyümüzde giderek artan yabancılara toprak satışı konusunda düşünceleriniz nedir?
Müşküle Köyü / İZNİK / BURSA
posta kodu: 16860
ağ-ileti (e-posta): iletisim@muskulekoyu.com
Şubat 2006'dan beri
www.muskulekoyu.com
tasarım/kodlama: İsmail Küçük / Emin Kaygısız