ÜRÜNLERİMİZ

HABERLER

muskule-koyu

FACEBOOK SAYFAMIZ

HABERLER

Müşküle İğne Oyaları 2. Yöresel Ürünler Sempozyumunda
2014-01-27

0840328muskule_igne_oyalari_yoresel_urunler_sempozyumunda.jpg

Müşküle İğne Oyaları, Yöresel Ürünleri Koruma ve Tanıtma Derneği (YÖREDER) ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğinde düzenlenen 2. Yöresel Ürünler Sempozyumu ve Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Antalya'da tanıtıldı.

Sitemiz üzerinden köyümüzün geleneksel el sanatlarından biri olan oyalarımızı gören ve internet üzerinden bizimle irtibata geçerek sempozyumda oyalarımızı bildiri olarak sunmak istediğini belirten Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Dr. Gülten Kurt hanım, 14-17 Kasım tarihinde Antalya Cam Piramit Sergi ve Kongre Salonu'nunda çok sayıda akademisyen ve sanatseverin katıldığı sempozyumda, Müşküle İğne Oyaları'nı, köyümüzü ve kültürümüzü tanıttığı "MÜŞKÜLE İĞNE OYALARININ TANITIM ÇALIŞMALARI VE YÖREYE KATKISI" başlıklı bildirisini sundu.

Oyalarımızın katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandığını ve çok beğenildiğini ifade eden Dr. Gülten Kurt hanım, bildirinin ve fotoğrafların yayınlanacağını söyledi.

Dr. Gülten Kurt hanıma, Müşküle İğne Oyaları'nın, köyümüzün ve kültürünüzün tanıtımına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.

Müşküle İğne Oyaları
muskuleigneoyalari.com

muskuleigneoyalari.com

HakkındaÜretimHaberlerİletişim

Bilgi Almak İstiyorum

Değerli ziyaretçilerimiz, oyalar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Ağlar

Facebook

İletişim

Müşküle Köyü
İznik / BURSA

eposta: oya@muskulekoyu.com