MUSLUKLARDAN ÇAMUR AKIYOR.İÇME SUYU PROBLEMİ BİLEREK Mİ ÇÖZÜLMÜYOR ?

Defalarca dile getirilen ve  günden güne daha kötüye giden içme suyunun mangan kokması ve çamur akması köylüyü bıktırdı. Yıllardır devam eden su sorununa  köy halkı çözüm istiyor.
 
Buski'ye devir olduktan da sonrada zaman zaman su kesintileri yaşanan geçici ve çözümler üretilen içme suyu, dönem dönem çamurlu akıyor ve oldukça sağlıksız. Üstelik köy halkı bu için fatura ödüyor.
 
Köy halkından Aziz Köroğlu: " Tekrardan dile getirmek istedim. Müşküle'nin kaderi bu mu?  Suyu sabah koyunlar içmedi kaç senedir sesimizi bi duyan olmadı ama faturaya gelince hiç af yok ödediğim faturaları da paylaştım sanki hamam çalıştırıyorum, ben hakkımı helal etmiyorum. Bu suya bir  çözüm bulunmaz mı?  Her sene köyümüz de illa bitane iki tane kanser teşhisi konuyor ve genç yaşta ölenler var.
 
Bu suyu içen her şey olur artık suda satın alamıyoz oda 10 tl oldu. Biz bu suyu içmeye kullanmaya mecbur değiliz kardeşim para ödüyoruz sonuçta sesimizi duyun artık ayıptır günahtır hiç mi Allah korkusu yok sizde,  yetkilerden en kısa zamanda cevap bekliyoruz." diyerek köyde yaşanan içme suyu problemine isyan etti.Haberin eklenme tarihi: 2022-06-28
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-634-musluklardan_camur_akiyor.icme_suyu_problemi_bilerek_mi_cozulmuyor_

Yazdırılan tarih: 06-12-2023 13:29:55
www.muskulekoyu.com