MÜŞKÜLE'NİN SUYLA İMTİHANI BİTMİYOR.

Yıllardır çözülemeyen ve günden güne daha kötüye giden içme suyunun kokması ve sarı renkte akması köylüyü bıktırdı. Yıllardır devam eden su sorununa  köy halkı çözüm istiyor.
 
Daha önce belli saatlerde verilen içme ve kullanma suyu Buski'ye devir oldukttan sonra sürekli akmaya devam etse de son 4 - 5 yıldır dönem dönem sular sarı renkte akıyor ve oldukça sağlıksız. Günden güne daha da beter hale gelen su problemiyle ilgili köy sakinlerinin  şikayetleri artarken, geçen günlerde su borusundan yılan çıktığı bildirildi.
 
Köy sakinlerinden ev kadını Kader Köroğlu, "Ben bu köye gelin geldiğimden beri buranın suları çok pis. Çok çamurlu akıyor. Çocuklarııma banyo bile yaptıramıyorum. Çaydanlıklarımızın içi hep kireç. Sularımızın temiz olmasını istiyoruz, borudan çamur akmasın artık" dedi.
 
Bir diğer ev kadını Kafiye Talan ise "Sular bataklık suyu gibi akıyor, küf kokuyor. Bu su, ne banyo yapılacak, ne de yemeğe konulacak gibi. Ne olacak bu halimiz" ifadelerini kullandı.
 
Su borusundan 2 metrelik yılan çıktığını ifade eden Nezaket Aydın da "Geçen gün su borusu patladı. Gittik, baktık, içinde ölü yılan gördük, şok olduk. Koku yaptı. Arıtma suyu kullanıyoruz, o bile fayda etmiyor" diye konuştu.



Haberin eklenme tarihi: 2019-01-18
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-564-muskulenin_suyla_imtihani_bitmiyor.

Yazdırılan tarih: 21-09-2020 18:08:42
www.muskulekoyu.com