MÜŞKÜLE KÖYÜ CAMİİ YENİDEN YAPILMAK ÜZERE YIKILACAK

Sekbanbaşı İbrahim Ağa Camii adıyla bilinen köyümüz camisi, yerine yenisi yapılmak üzere yıkılıyor.

Aynı yerde bulunan eski caminin yerine 1938 yılında yaptırılan ve daha önce genişletme çalışması nedeniyle bir bölümü yıkılıp yeniden yapılan köy camimizin tamamen yıkılıp, yerine yenisinin yapılması düşüncesi uzun süredir gündemdeydi.

Birkaç ay önce köy imamı Ali Yılmaz'ın önderliğinde kurularan dernek üzerinden başlayan yeni cami projesinde son aşamaya gelinmek üzere. İç bölümlerinin yıkımına başlanan cami, yeni caminin proje ve fizibilite raporlarının onayının ardından tamamen yıkılacak.

Yıkım çalışmaları nedeniyle kapatılan cami, merhum Mustafa Çalık'a ait eski kahvehane binasına taşındı; yeni cami tamamlanana kadar ibadetler de bu yerde yaplacak.

Caminin yıkıp yenilenmesi konusunda köy halkı farklı görüşlere sahip. Halkın bir bölümü, caminin yeterli olduğunu, restore edilip, tarihi yapısının korunmasının daha uygun olacağını düşünürken, diğer kısmı ise yeni bir cami yapılmasının daha iyi olacağı görüşünde.

Köy imamı Ali Yılmaz, hayırseverlerin destekleri ile inşaa edilecek yeni caminin yapımına katkıda bulunmak isteyenlerin, kurdukları derneğe başvurmalarını rica etti.

Fotoğraflar için İbrahim Tektaş'a teşekkürler.
 Haberin eklenme tarihi: 2015-08-04
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-439-muskule_koyu_camii_yeniden_yapilmak_uzere_yikilacak

Yazdırılan tarih: 21-01-2022 17:03:21
www.muskulekoyu.com