MÜŞKÜLELİLER TAMER KARADAĞLI'YA TEPKİLİ

Geçtiğimiz Cumartesi günü (11 Ekim 2014) 30 kişilik motosiklet grubuyla öğle saatlerinde İznik'e gelen ve motosikletiyle ilçenin tarihi mekanlarını gezen ünlü oyuncu Tamer Karadağlı, İznik'ten dönerken köyümüzün Ekinlikler mevkii civarında virajı alamayarak kaza yapmıştı.

Kaza sonucu motosikleti devrilen Karadağlı'ya ilk müdahaleyi köy halkı yapmıştı.

Karadağlı’yı hastanede ziyaret eden arkadaşları yaptıkları açıklamada; yola traktörlerden zeytinyağı döküldüğünü, kazanın bu nedenle meydana geldiğini söylediler. Tamer Karadağlı’nın ‘Çocuklar Duymasın’ dizisinden rol arkadaşı Zeyno Gönenç gazetecilere; “Allah korudu. Helikopterle geldiğini duyduğumuzda ödümüz koptu. Çok korktuk. Yerde zeytinyağı varmış ancak bizim ülkemizde böyle şeyler olur." açıklamasında bulundu. Taburcu olan ünlü oyuncu Tamer Karadağlı da kaza nedenini yere döküldüğünü iddia ettiği zeytin yağına bağladı ve “dümdüz yoldu, ama yerlerde zeytinyağı doluydu. Normal araba olsaydı da kayardı. Belki de benim düşmem arkamdan gelen 30 motorun daha büyük kaza yapmasını da engellemiş oldu” şeklinde konuştu.

Köy Halkı tepkili
Peşpeşe gelen açıklamalar karşısında şaşıran ve büyük üzüntü duyan köy halkı, bugün olay yerine giderek basın açıklaması yaptı. Halk, açıklamalara tepkisini dile getirerek: "Yola zeytinyağı döküldüğü, kazanın sebebinin bu olduğu söyleniyor. Oysa zeytin hasadı daha başlamadı ki, zeytinyağı olsun. Bu yıl zeytinde büyük afet yaşandı; resmi açıklamalara göre yüzde 90'lara varan ürün kaybı var. Ortalıkta zeytin yok. Ekonomik olarak sıkıntılı bir yıl geçireceğiz. Zeytinyağının kilosu 15 TL. Bizim yollara dökecek zeytinyağımız yok” diye konuştu.


Fotoğraflar: Gürol KavukHaberin eklenme tarihi: 2014-10-15
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-390-muskuleliler_tamer_karadagliya_tepkili

Yazdırılan tarih: 29-02-2020 07:01:29
www.muskulekoyu.com