MÜŞKÜLE İĞNE OYALARI 2. YÖRESEL ÜRÜNLER SEMPOZYUMUNDA

Müşküle İğne Oyaları, Yöresel Ürünleri Koruma ve Tanıtma Derneği (YÖREDER) ve Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi işbirliğinde düzenlenen 2. Yöresel Ürünler Sempozyumu ve Uluslararası Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Antalya'da tanıtıldı.

Sitemiz üzerinden köyümüzün geleneksel el sanatlarından biri olan oyalarımızı gören ve internet üzerinden bizimle irtibata geçerek sempozyumda oyalarımızı bildiri olarak sunmak istediğini belirten Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Dr. Gülten Kurt hanım, 14-17 Kasım tarihinde Antalya Cam Piramit Sergi ve Kongre Salonu'nunda çok sayıda akademisyen ve sanatseverin katıldığı sempozyumda, Müşküle İğne Oyaları'nı, köyümüzü ve kültürümüzü tanıttığı "MÜŞKÜLE İĞNE OYALARININ TANITIM ÇALIŞMALARI VE YÖREYE KATKISI" başlıklı bildirisini sundu.

Oyalarımızın katılımcılar tarafından ilgiyle karşılandığını ve çok beğenildiğini ifade eden Dr. Gülten Kurt hanım, bildirinin ve fotoğrafların yayınlanacağını söyledi.

Dr. Gülten Kurt hanıma, Müşküle İğne Oyaları'nın, köyümüzün ve kültürünüzün tanıtımına yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.Haberin eklenme tarihi: 2013-11-20
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-311-muskule_igne_oyalari_2._yoresel_urunler_sempozyumunda

Yazdırılan tarih: 26-02-2020 13:59:26
www.muskulekoyu.com