LOST HEYECANI İZNİK'TE SÜRECEK

TRT dünyada büyük ilgi uyandıran Amerikan yapımı “LOST “ dizisinin bir benzeri ile atak yapmaya hazırlanıyor. 6 ay süren çekimlerin ardından TRT'ye sunulan 13 bölümlük "Göl" dizisine TRT yönetiminden vize çıktı.

Dizinin demo çekimlerini izleyen TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, özellikle senaryosunu çok beğendiği Göl dizisinin TRT'de yayınlanmasını istedi. Yerli Lost'un çekimlerinde özellikle İznik Gölü kıyıları ağırlıklı kullanılacak. Seti Amerikan dizisine oldukça benzeyen yerli yapımın konusu ise, Lost'tan farklı. Göl'ün altında olduğuna inanılan sualtı kentinin içinde yer alan, herkesin ulaşmaya çalıştığı İznik’in simgesi olan çinilerden birinde rastlanan ölümsüzlük madeni ve bu esrarengiz madeni ele geçirmeye çalışan birtakım kişiler ve bunun sonucunda oluşan doğa üstü olayları araştırmak için kasabaya, belediye başkanı tarafından davet edilen bir araştırma ekibi var. Bu ekibin etrafında dönen gizemli olaylar anlatılıyor.

Yönetmenliğini Enver Özüstün'ün yaptığı dizide "Hırsız-Polis" dizisi ile akıllarda kalan Timuçin Esen'in yanı sıra Hakan Eratik, Arda Kural, Seda Akman, Ezgi Asaroğlu bulunuyor.
 Haberin eklenme tarihi: 2008-11-12
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-192-lost_heyecani_iznikte_surecek

Yazdırılan tarih: 03-12-2020 19:08:23
www.muskulekoyu.com