İZNİK ULTRA MARATONU'NUN MÜŞKÜLE PARKURU KOŞULDU

Macera Akademisi'nin İznik ve Orhangazi Belediyeleri başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluş ile işletmelerin desteğiyle düzenlediği ve bu yıl ilk kez koşulan İznik Ultra Maratonu'nun Müşküle parkuru koşuldu.

Saat 11:00 civarında ilk yarışmacının geçmesiyle başlayan Müşküle parkuruna köy halkı büyük ilgi gösterdi. Geçen her yarışmacıya alkışlarıyla destek oldular. 126 kilometrelik parkuruyla Türkiye’nin En Uzun Maratonu olan İznik Ultra Maratonu'nunda yarışmacılar, iki gün sürecek yarışta İznik'in eşsiz doğasının yanında, zorlu parkurda dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele edecek. Sporcular, 126 kilometrelik İznik Gölü çevresindeki parkuru 26,5 saat içinde aşmaya çalışacak. Bunun yanında 10 saat limitli 60 kilometrelik “Yarım Göl Koşusu” da yapılacak. Organizasyon çerçevesinde, şehir içinde ultra maraton koşucularını izlemeye ve desteklemeye gelenler için ayrıca 10 kilometrelik “İznik Koşusu” düzenlenecek. İznik Ultra Maratonu ve Yarım Göl Koşusu parkurlarını tamamlayanlara, özel tasarım el yapımı çini madalya verilecek.

Koşu programı ise şöyle; İznik Ultra Maratonu – 126km (2200m tırmanış, 26,5 saat limit) ile fiziksel ve zihinsel sınırlarınızı zorlayan, durmadan, uyumadan gündüz ve gece koşarak gölü dönen rota. Yarım Göl Koşusu – 60km (1800m tırmanış, 10 saat limit) ile manzaralı ve zorlayıcı bir parkurda koşarak veya hızlı yürüyerek ultra maraton deneyimi. İznik Koşusu – 10km (şehir içi yol koşusu) ultra koşucuları izlemeye ve desteklemeye gelenler için bir kutlama ve taçlandırma koşusu.Haberin eklenme tarihi: 2012-04-14
Haberin bağlantısı: http://www.muskulekoyu.com/haber-181-iznik_ultra_maratonunun_muskule_parkuru_kosuldu

Yazdırılan tarih: 27-09-2020 22:21:05
www.muskulekoyu.com